حوزه پرداخت

حوزه پرداخت در شرکت آلتون تک، یکی از حوزه های پویا و نوآور است. این حوزه با مشارکت شرکت رایانه خدمات امید (وابسته به بانک سپه) ایجاد شده که با نام تجاری simpay به ارائه خدمات نوین در حوزه پرداخت بخصوص پرداخت موبایلی می پردازد.

سامانه جامع سیم پی (simpay)

simpay یک سامانه جامع برای ارائه خدمات و محصولات الکترونیک بر بسترهای مختلف است. در طراحی و معماری سامانه که به صورت کاملا ماژولار است برنامه نویسی به گونه ای انجام شده که امکان ارائه طیف وسیعی از خدمات و محصولات در حوزه پرداخت بر بسترهای مختلف از جمله، اپلیکیشن موبایل، اینترنت، ATM، POS ، USSD و...وجود دارد. در این سامانه یک زیرساخت جهت ارائه خدمات مختلف ( فروش خدمات بیمه ای،فروش بلیت هواپیما وقطار واتوبوس بین شهری،رزرو هتل و...) ایجاد شده که علاوه بر افراد، سازمان ها و شرکت های ارائه دهنده خدمات نیز، محصولات وخدمات خود را از طریق کانال ها و بسترهای مختلف متصل به این زیرساخت به مشتریان ارائه می نمایند.

SimClub

باشگاه مشتریان مجموعه آلتون تک با نام تجاری SimClub یک بستر امن و راحت برای صاحبان کسب و کار است که با اتصال به این باشگاه خدمات بهتری را جهت وفادار سازی به مشتریان خود ارائه کنند.

شرکت‌های موفق همواره به دنبال راهکارهایی برای جذب مشتریان بیشتر هستند؛ اما در این میان، مسئله اصلی نگهداری مشتریان جذب‌شده و کسب رضایت آن‌ها است و شرکت‌هایی که در این زمینه عملکرد مناسب داشته‌اند، پیشرفت و توسعه بسیار سریع‌تری تجربه کرده‌اند. باید در نظر داشت که مشتریان یک شرکت مهم‌ترین سرمایه آن شرکت هستند و حفظ و کسب رضایت آن‌ها باید جزء برنامه‌های اصلی یک شرکت باشد. در سال‌های اخیر با پیشرفت‌های حاصل‌شده در عرصه فناوری و ارتباطات، بسیاری از شرکت‌ها اقدام به راه‌اندازی سیستم‌های دانش‌محور برای مدیریت هرچه بهتر مشتریان خود کرده‌اند. از معروف‌ترین این سیستم‌ها می‌توان به باشگاه مشتریان اشاره داشت. در این سیستم، در حالت کلی فعالیت‌های کاربران ثبت ‌شده و بر اساس میزان سود برای شرکت یا سازمان، امکانات و تسهیلات متناسب برای کاربر ارائه می‌شود تا ضمن کسب رضایت مشتری، بتوان وی را به استفاده بیشتر از خدمات شرکت یا سازمان ترغیب کرد.

علیرغم اینکه بسیاری از شرکت‌های در سراسر دنیا از چنین سیستم‌هایی استفاده می‌کنند و سودمندی آن‌ها ثابت شده، متأسفانه در کشور ما این مسئله موردتوجه قرار نگرفته است. به همین دلیل شرکت آلتون تک ، با استناد به تجارب موفق قبلی و درک نیاز کشور، اقدام به طراحی و تولید سامانه باشگاه مشتریان با نام تجاری سیم‌کلاب، برای شرکت‌های داخلی کرده است.

Wallet

کیف پول نرم افزاری است جهت ایجاد سهولت در پرداخت های مشتری. مشتری برای پرداخت های خرد خود دیگر نیازی به طی کردن فرایندهای طولانی استفاده از کارت بانکی ندارد و با شارژ کردن کیف پول خود خریدهای روزانه را انجام می دهد.

قابلیت شارژ کیف پول از طریق حساب بانکی و هزینه کردن آن در مجموعه فروشگاه های طرف قرارداد، اتصال آن به درگاه پرداخت اینترنتی، امکان انتقال وجه محدود به کیف پول های دیگران و... همه امکاناتی است که می توان برای کیف پول در نظر گرفت.

همسفر

"همسفر" برند آلتون تک در حوزه گردشگری است و با توجه به پتانسیل ها و خلاء های موجود در این حوزه، قصد ارائه سرویس های مختلف در حوزه گردشگری بر بستر وب و موبایل را دارد.

سرویس موجود بر روی همسفر در حال حاضر بلیت اتوبوس بین شهری است که در آینده نزدیک بلیت قطار، بلیت هواپیما، بیمه مسافرتی، رزرو هتل و... به سرویس ها افزوده خواهد شد.